Így lehet elszúrni a 2016-os felvételit: öt végzetes hiba
Még egy hónapotok van a 2016-os felvételi jelentkezési határidejéig: milyen hibákat érdemes elkerülni az e-felvételi kitöltése közben? Ezeket gyűjtöttük össze.
Még egy hónapotok van a 2016-os felvételi jelentkezési határidejéig: milyen hibákat érdemes elkerülni az e-felvételi kitöltése közben? Ezeket gyűjtöttük össze.
Még egy hónapotok van a 2015-ös felvételi jelentkezési határidejéig: milyen hibákat érdemes elkerülni az e-felvételi kitöltése közben? Ezeket gyűjtöttük össze.
Milyen adatokat kötelező megadni a jelentkezési lapon? Milyen bizonyítványokat kell elküldeni az Oktatási Hivatalnak? Összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat, amelyek miatt lecsúszhattok a 2013-as felvételiről.
Hogyan kell kitölteni a felsőoktatási jelentkezési lapot? Mire kell odafigyelni, milyen adatokat kell megadni? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
A felsőoktatási felvételi jelentkezési határnapján, február 24-én hosszabb nyitva tartással fogadja az ügyfeleket két...
Az e-felvételivel kapcsolatos tudnivalók után jöjjön egy kis útmutató azoknak, akik a hagyományos jelentkezési lapot választják az idei felvételin - bár az eljárás szabályai évek óta nem változtak, még mindig százával érkeznek rosszul vagy hiányosan kitöltött lapok az Oktatási Hivatalba. Összeszedtük a leggyakoribb hibákat, és lépésről lépésre végigvezetünk a jelentkezési lap pontjain.
Több mint tíz alap-, mesterszakot vagy felsőfokú szakképzést jelölnétek meg a jelentkezési lapon?
Több mint nyolcvanezren választották a jelentkezési lap kitöltése helyett az e-felvételit.
Az Oktatási Hivatal becslése szerint 140 ezer és 147 ezer között lesz az idén a felsőoktatási intézményekbe beadott jelentkezések száma - közölte a hivatal elnöke csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Ma még hitelesíthetik felsőoktatási jelentkezésüket azok a felvételizők, akik a felvi.hu-n töltötték ki az elektronikus jelentkezési lapot.
Február 15-én lezárult az idei felsőoktatási jelentkezési időszak, ennek ellenére több határidőt is érdemes fejben tartani – hiába adták le a felvételizők jelentkezési lapjukat, ha az érettségi bizonyítványról, az okj-s végzettségről vagy a nyelvvizsga-bizonyítványról készített fénymásolatot nem küldik el időben. Mire kell figyelni a jelentkezési határidő után?
Jelentősen nőtt az általános felsőoktatási felvételi eljárásra elektronikus úton jelentkezők száma a tavalyihoz képest az előzetes adatok szerint - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.
Idén is sokan hagyták az utolsó percekre a felsőoktatási jelentkezési lapok kitöltését. A késő estig nyitva tartó fővárosi postákon hosszú sorokra kell számítani, a Felvi.hu azonban egyelőre bírja a terhelést, az elektronikus jelentkezést választó diákok gond nélkül elküldhetik adatlapjukat.
Ma jár le a felsőoktatási jelentkezési határidő: ha éjfélig nem adod postára a kitöltött jelentkezési lapot, vagy nem küldöd el az e-felvételi adatlapodat, biztosan lemaradsz az idei felvételi eljárásról. Két budapesti posta este tízig nyitva lesz, a vidéki posták azonban nem készülnek hosszabb nyitva tartással.
Alig több mint egy napod maradt a jelentkezési lap és az e-felvételi kitöltésére – legkésőbb február 15-én el kell küldened az adatlapodat, különben lemaradsz az idei felvételi eljárásról. Hogy az utolsó pillanatban is minden olajozottan menjen, összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket az eljárásról, a jelentkezési lapról és a pontszámításról.
Még öt napig, február 15-ig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló képzéseire, a diákok korlátlan számú jelentkezést nyújthatnak be.
Fellebbezhet-e az a diák, aki azért nem ért oda az egyik művészeti egyetem felvételi vizsgájára, mert ugyanazon a napon egy másik intézmény alkalmassági tesztjén kellett részt vennie? Elbukhatja-e a felvételit az a végzős középiskolás, aki hibásan töltötte ki a jelentkezési lapot, és mi történik akkor, ha a pluszpontokat érő szociális hátteret nem bizonyítják hiteles dokumentumokkal?